Αγαπητοί γονείς,

μετά από τα προβλήματα που παρουσιάστηκαν τις τελευταίες ημέρες στην προμήθεια των self test από τα φαρμακεία της χώρας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι:

• Οι γονείς που δεν μπορέσανε να προμηθευτούν τα απαραίτητα self test, θα μπορούν να προσέρχονται στο σχολείο τη Δευτέρα 10 Ιανουαρίου από τις 7:00 πμ και να προμηθεύονται self test, από το απόθεμα το οποίο υπάρχει στα σχολείο.
  • Η διενέργεια του self test είναι ευθύνη των γονέων και εκείνοι θα το κάνουν στα παιδιά τους ώστε να ενημερώσουν και την πλατφόρμα edupass.
  • Οι γονείς θα κάνουν το self test στα παιδιά τους είτε επιστρέφοντας στο σπίτι τους, είτε εκτός σχολικού χώρου  καθώς κανένας μαθητής δεν θα μπαίνει στο σχολείο χωρίς αρνητικό σελφ τεστ. Αν ο γονέας επιστρέψει στο σπίτι του, θα το δηλώσει ο ίδιος στην πλατφόρμα, αλλιώς αν γίνει έξω από το σχολείο θα το δηλώσει το αποτέλεσμα ο Διευθυντής του σχολείου.

Τέλος θα θέλαμε να σας υπενθυμίσουμε ότι, από τα τρία self test της πρώτης εβδομάδας λειτουργίας των σχολείων, το πρώτο self test πρέπει να γίνει σήμερα Κυριακή 9 Ιανουαρίου, ένα ακόμη τη Δευτέρα 10 Ιανουαρίου και το τρίτο την Πέμπτη 13 Ιανουαρίου.