Το σχολείο μας συμμετέχει στο έργο Erasmus+ JOBS4ALL:

«Ενίσχυση της απασχολησιμότητας και των βασικών ικανοτήτων των νέων με αναπηρίες μέσω του ψηφιακού μετασχηματισμού και του εκσυγχρονισμού της εργασίας για νέους.»

Το έργο JOBS4ALL στοχεύει να βελτιώσει τις δεξιότητες και τις ικανότητες των Youth Workers (YW), των εκπαιδευτών και των εκπαιδευτικών που εργάζονται με Young People with Disabilities (YPwDs) και να τους προσφέρει τις κατάλληλες τεχνικές που θα βελτιώσουν τα τρέχοντα, διαθέσιμα προγράμματα κατάρτισης για αυτόν τον πληθυσμό .

Προφανώς, τα αποτελέσματα του έργου JOBS4ALL θα βελτιώσουν τις υπάρχουσες μεθοδολογίες, ενώ ταυτόχρονα θα δημιουργήσουν μια ευρύτερη κοινότητα που θα προσφέρει αυτές τις ευκαιρίες στην αγορά εργασίας, προκειμένου να ενισχυθεί η ισότιμη πρόσβαση και συμμετοχή, η οποία θα αντανακλά την άνοδο της εμπιστοσύνης στην προσωπική ανάπτυξη.

Συνεργάτες