Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα εξής:

α) Από αύριο και το αργότερο μέχρι την Πέμπτη 20 Οκτωβρίου, θα γίνει η συγκέντρωση των δικαιολογητικών για την έκδοση καρτών ΟΑΣΑ (λεωφορεία, μετρό, ηλεκτρικό,κλπ). Τα δικαιολογητικά είναι:

• Για τους μαθητές που βγάζουν για πρώτη φορά κάρτα, μία απλή μικρή φωτογραφία ταυτότητας και το QR code εκτυπωμένο , που εκδίδεται on line από την σελίδα του ΟΑΣΑ (https://www.athenacard.gr/QR_request.dev)
  • Για τους μαθητές που έχουν ήδη προσωποποιημένη κάρτα, θα πρέπει να παραδώσουν την κάρτα. Σε περίπτωση που την χρειάζονται θα πρέπει να προχωρήσουν στην έκδοση νέας κάρτας.

Παρακαλούμε για την όσο το δυνατόν ταχύτερη συγκέντρωση των δικαιολογητικών προκειμένου να αποσταλούν στον ΟΑΣΑ

β) Την Παρασκευή  21 Οκτωβρίου 2022 και ώρα 18:30 θα πραγματοποιηθεί ενημερωτική συνάντηση με τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας. Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί στο αμφιθέατρο του κτηρίου και θα αφορά θέματα λειτουργίας του σχολείου. Είναι πολύ σημαντική η παρουσία όλων των γονέων/κηδεμόνων.

από τη διεύθυνση του 2ου ΕΠΑΛ Αγίας Παρασκευής