Επιστολή Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

Αγαπητοί γονείς,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το προηγούμενο ΔΣ του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων έχει ολοκληρώσει τη θητεία του και θα πρέπει να γίνουν οι διαδικασίες για ανάδειξη νέου ΔΣ.  Μπορείτε να   καταθέσετε την   υποψηφιότητα σας έως και  την Πέμπτη 18-11-2021 στέλνοντας mail  στο mail@2epal-ag-parask.att.sch.gr και οι εκλογές θα διεξαχθούν την Τετάρτη   24-11-2021 και  ώρες 17:30μμ – 19:30μμ., στο χώρο του σχολείου μας.

Η συμμετοχή σας στις εκλογές κρίνεται απαραίτητη.

Ο σύλλογος γονέων/κηδεμόνων έχει φωνή, όταν έχει αυτοδυναμία.

Είναι χρέος μας να στηρίξουμε το θεσμό του συλλόγου γονέων/ κηδεμόνων και κατ’ επέκταση , τα παιδιά μας,τους εκπαιδευτικούς μας, το σχολείο μας.

Για να έχουμε αυτοδυναμία, θα πρέπει να ψηφίσουν οι γονείς του 1/3 των μαθητών/τριών που είναι εγγεγραμμένοι στο σχολείο μας.

Σε περίπτωση που δεν προσέλθει να ψηφίσει ο απαιτούμενος αριθμός των γονέων/ κηδεμόνων , οι εκλογές επαναλαμβάνονται  και  2η φορά. Εάν και πάλι δε συγκεντρώσουμε τον απαιτούμενο αριθμό,  επαναλαμβάνονται και 3η φορά  αλλά ο σύλλογος γονέων δεν θα έχει αυτοδυναμία .

Όπως αντιλαμβάνεστε, είναι πολύ σημαντικό να προσέλθετε από την 1η φορά  (24 Νοεμβρίου), για  τους παραπάνω λόγους ,  αλλά  κυρίως, να μη ταλαιπωρεί επιπρόσθετα η εφορευτική επιτροπή που σηκώνει όλο το βάρος των εκλογών .

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων και ευελπιστούμε πως θα ανταποκριθείτε στις υποχρεώσεις σας !!

Επισυνάπτεται το ψηφοδέλτιο προς ενημέρωσή σας.

Τα μέλη του ΔΣ

ΑΙΤΗΣΗ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥ